MnogoChat

Omegla Benzeri Sohbet

Omegle, popüler ChatRoulette’nin alternatifi olan, yine oldukça popüler bir görüntülü ve canlı sohbet sitesidir. Yine sıradan bir alternatif mi çıktı diye sorabilirsiniz. Oysaki bu site her ne kadar da rastgele sohbet arkadaşı seçme mekanizması burada da bulunsa da, diğer taklit ChatRoulette sitelerine benzememektedir. Bu Omegla benzeri sohbet servisi, canlı sohbet hizmeti veren ilk sitelerdendir. Daha kameralı tanışma siteleri henüz ortaya çıkmamışken Omegle’nin kendi kullanıcı kitlesi vardı. İlk başlarda insanlar bu site üzerinden rastgele mesajlaşma ile görüşüyorlardı. Bir süre sonra ise web kamera ve mikrofon kullanarak sohbet imkanı ortaya çıktı. Bu da Omegle’nin popülerliğini iyice arttırdı.

Peki Omegle neden diğer ChatRoullette alternatiflerine benzemiyor? Çünkü Omegle’nin hem arayüzü daha farklı hem de sohbet edeceğiniz kişiyi ilgi alanlarına göre arama ayarı mevcut. Ayrıca sohbet etmek istediğiniz dili de seçebiliyorsunuz. Omegle kullanıcılarından kayıt yapmalarını da istemiyor. Omegle’nin popülerliğinin kanıtı olarak 40 000 online aktif kullanıcı sayısı gibi hayli yüksek bir rakam gösterilebilir. 
Gördüğünüz üzere bu site hem popüler hem de kendine has olup ayırt edici bir takım özel yönleri mevcuttur. 

Omegle chat

Bu canlı sohbet servisi üzerinde hangi imkanlara sahip olduğumuza bir bakalım: 

  • Rastgele metin mesajlaşması.
  • Rastgele canlı sohbet.
  • Facebook ile bağlantı imkanı.
  • İlgi alanlarına göre sohbet arkadaşı arama imkanı.
  • Onayınızı soran pencere değiştirme tuşu.
  • Omegle İPad’de İPhone’da İPod’da ve İTunes App Store’da
  • Omegle Google Play üzerinden Android cihazlarda.

Omegle canlı sohbet

Bu site ister web kamerası olsun ister olmasın bir çok kişinin ilgisini çekecektir. Tabi Türkçe bir tarafa, görüntülü canlı sohbet sırasında İngilizceyi bile doğru dürüst konuşamayan bir çok insana rastlamak mümkün. Bu yüzden tanımadığınız insanlara iletişim bilgilerinizi vermekte acele etmemenizi tavsiye ediyoruz. Öyle ya, her şey  mümkün. 

Bu sitede biraz vakit geçirince göreceksiniz ki site, Hindinstan, Endonezya ve Filipinler gibi ülkelerde çok popüler. Tabi sitede Türkiyenin yanısıra Afrika ülkelerinden insanlara da rastlamak mümkün.

Omegle görüntülü canlı sohbet

Omegle.com’da görüntülü sohbetin hayli popüler olduğunu belirtmiş olsakta, bu serviste bir çok şeyin eksik olduğunu da belirtmek gerek. Şöyle ki sohbet ettiğiniz kişiyi değiştirmek için her seferinde iki kez tıklamak zorunda kaldığınız  tuş çok ta pratik sayılmaz (“sohbetten çıkmak istediğinize emin misiniz?” tuşundan bahsediyoruz). Her halükarda daha geniş özelliklere sahip ve daha rahat bir arayüze sahip yeni görüntülü sohbet siteleri ortaya çıkmaya devam ediyor. 

Tabi biz de sizlere kendi Omegle sohbet servisi alternatifimizi teklif ediyoruz.