Görüntülü sohbet odası

Görüntülü sohbet odası - tesadüfen bir arama yaptığınızda, iletişim kurmayi sağlayan bir sohbet odasıdır. Her an yabancı sizinle konuşmayi reddedebilir ve kapatabilir. Bu durumda, görüntülü sohbet odası sizi başka birisi ile bağlayacaktır. Her yabancı, kiminle siz bağlanacaksınız, dünyanın herhangi bir noktasında bulunabilir, herhangi bir ülkenin vatandaşı olabilir, ana dilinde konuşabilir. Tabii ki, rastgele görüntülü sohbet odasında farklı dillirde konuşabilmek ıçın, mesela İngilizce, Fransızca, Almanca Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Ukraynaca ve diğer, bu dili bilmek gerakir. Eğer bir yabancı dilde iyi konuşamıyorsanız, görüntülü sohbet odasında metni yazmak mümkündür, buna bir yazışarak sohbet denir. Genellikle insanlar bu rastgele metin sohbete geçer. Ama önemli olan arkadaşınızı görebilmeniz.

Görüntülü sohbet odası

Rastgele görüntülü sohbet odasının çalışma prensibi

Bazı durumlarda web kameranızı ayarlamanız gerekecek (görüntülü sohbet için bir web kamerası nasıl ayarlanır, aşağıya bakınız). Ayrıca internette insanlarla diyalog kurabilmeniz için bir mikrofona ihtiyacinız olacak. İyi bir online iletişim için, cihazların tam olması gerekiyor. Görüntü ve ses akışlarının iletimi için, internet bağlantısının hızı çok önemli. Basitçe söylemek gerekirse, gerekli listesi burada:

  • Bilgisayar.
  • Hızlı Internet.
  • Web camaerası.
  • Mikrofon.
  • Serbest zaman.
  • Iletişim arzusu.

Eğer hızlı internete, bir web kamerasına, bir mikrofona ve serbest zamana sahipseniz, şanslısınız demektir. Bu halde, bizim tek demek istediğimiz - web sitemize hoş geldiniz. Burada çeşitli görüntülü sohbet odaları bulacaksınız (Rus görüntülü sohbet odası, Fransız, Amerikan, Alman, ve diğer). Onlarında kendi ayarları ve avantajları vardır. Uygulama yüklendikten sonra,"Старт" düğmesine tıklayınız. Gerekirse, web kamerasının ayarlarını değiştiriniz. Bundan sonra, rastgele muhataplar ile sohbetinizi başlatabilirsiniz.

Görüntülü sohbet odanın bir web kamerasının ayarı

Genellikle kullanıcılara görüntülü sohbet odanın web kamerasının ayarlaması sorun çikartmıyor. Eğer web kameranız çalışmıyorsa, gerekli sürücülerin yüklü olduğundan emin olunuz. Eğer daha önce web kamerasının emülatörlerini kullandıysanız, bu programı kapatmanız gerekiyor ve görüntülü sohbet odanın ayarlarında, emülatör programını değil, web kamerasını seçmeniz gerekiyor (mesela, ManyCam).